wybory korespondencyjne jak spot tvp

TVP przyznaje, że z tymi wyborami niewiele wiadomo, więc emituje spot „Jak może wyglądać głosowanie”

państwo z kartonu

„W odpowiedzi na pytania widzów” jak tłumaczy TVP.info na Twitterze, powstał spot, który prezentuje możliwe zasady wyborów korespondencyjnych, „jeśli…” [ZOBACZ WIDEO]

Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym zakłada, że po zapoznaniu się z instrukcją oddamy swój głos na karcie do głosowania, a następnie umieścimy ją w specjalnej kopercie. Następnie wypełnimy i podpiszemy oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu.

– słyszymy w spocie, po sprecyzowaniu, że prace nad ustawą trwają.

Lektor zapewnia, że system kopert jest gwarancją tajności głosowania korespondencyjnego

wybory korespondencyjne tvp spot

Spot został przygotowany na życzenie naszych widzów, którzy w ostatnim czasie kierowali do naszych redakcji bardzo dużo pytań dotyczących tego jak będzie wyglądała procedura głosowania. Dlatego postanowiliśmy przygotować specjalny materiał informacyjny żeby odpowiedzieć na te pytania

powiedział szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Każda ze skrzynek będzie odpowiednio chroniona – słyszymy w spocie

Jeśli ustawa o głosowaniu korespondencyjnym wejdzie w życie, w dniu wyborów w całym kraju będzie można znaleźć specjalne skrzynki nadawcze. Te staną przed lokalami, w których zwykle głosujemy w wyborach, a także przed placówkami pocztowymi oraz w specjalnych punktach mobilnych.

– słyszymy w spocie.

Ale to prawda. Jest 5 maja, na 5 dni przed pierwotną datą wyborów prezydenckich rzeczywiście nadal nie wiadomo jak będą wyglądały i czy się odbędą. Organizatorem nie jest Państwowa Komisja Wyborcza, która zawsze tego typu spoty tworzyła, zwykle miesiąc wcześniej, a ten od TAI/TVP jest emitowany od końca kwietnia.

Poniżej przykładowy spot z 2019 roku, opublikowany w YouTube na 30 dni przed terminem wyborów:

Dodaj komentarz