etapy-odmrazanie-gospodarki-fryzjerzy-sklepy-data

Odmrożenie galerii, restauracji i fryzjerów do końca maja? – Sugeruje… PZPN

państwo z kartonu

Rząd nie podaje konkretnych dat dla ponownego otwarcia restauracji, fryzjerów czy galerii, ale nowy komunikat Polskiego Związku Piłki Nożnej może wskazywać termin kolejnego etapu odmrażania gospodarki – zobacz daty!

[Podkreślamy, że to poszlaka, łączenie faktów]

W Aletoprawda.pl piszemy tylko prawdę, najczęściej tę, w którą trudno nawet nam uwierzyć. Polub na FB, aby otrzymywać aktualności klikając w to zdanie.

Niepewność doskwiera przedsiębiorcom, piłkarzom już nie

Brak dokładnych terminów doskwiera przedsiębiorcom
[Zdjęcie autorstwa Retha Ferguson z Pexels]

21 kwietnia PZPN opublikował komunikat o treści wskazującej, że do końca maja nastąpi III etap odmrażania gospodarki. Pierwsze zaległe mecze Totolotek Pucharu Polski Związek wyznaczył na dzień 27 maja. W tego terminu powinno zatem nastąpić odmrożenie punktów z puli III etapu, skoro wśród nich są mecze, choć wciąż bez widowni, do 50 osób.
Bezwarunkowe odwołanie niższych klas rozgrywek (np. młodzieżowych) wydłużono natomiast do 11 maja, co może sugerować datę końca wcześniejszego etapu obostrzeń wprowadzonych dla zatrzymania epidemii.

Data odmrażania po epidemii – kiedy otwarte sklepy, usługi i restauracje?

Gdy zostaną dopuszczone wydarzenia sportowe (tylko w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności, do 50 osób), nastąpić ma także otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek, sklepów w galeriach handlowych i stacjonarnej gastronomii. Wznowiona będzie też w tym terminie organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3.
Rząd umieścił te punkty w III etapie, dokładnej daty brak.
Jeszcze wcześniej zatem skorzystamy z punktów etapu II, czyli: sklepów budowlanych, hoteli i destynacji kultury, np. bibliotek. Jeśli decyzje PZPN są oparte o przecieki czy jakieś specjalne ustalenia z rządem, to można myśleć o okolicy daty 11 maja.

Etapy otwierania sklepów i usług, rząd nie podał dat – terminów

Jaki termin kolejnego etapu odblokowywania firm?

Dłużej poczekać (a więc jak wnioskujemy z komunikatu PZPN z 21 kwietnia – zapewne co najmniej do czerwca) będzie trzeba na ostatni etap. W tym terminie mają otworzyć się usługi branży fit&beauty, czyli salony masażu, solaria, siłownie i kluby fitness. Do tego etapu odmrażania zawarto też teatry i kina. Wszystkiemu będzie towarzyszył jednak nowy reżim sanitarny, ograniczenia. Na dokładne daty pozostaje nadal czekać.

Dodaj komentarz