Słowackiemu premierowi jest przykro, bo minister gospodarki to idiota

Świat nie zapomni

Premier Słowacji Igor Matovic w wywiadzie dla radia wyznał, że jest mu przykro, że minister gospodarki Richard Sulik jest idiotą. Premier obwinia go o opóźnienia przy zakupie testów antygenowych na koronawirusa.

Słowacki premier nazywa ministra idiotą

Przykro mi, że ministrem gospodarki jest idiota, który nie jest w stanie kupić testów, by ratować życie, zdrowie i gospodarkę, by dzieci mogły chodzić do szkół, by można było otworzyć restauracje. Przepraszam, przepraszam. Może kupić testy, by ratować ludzie życie, ale nie robi tego. Mam tego dość, chce mi się płakać.

– powiedział Igor Matovic.

Minister nie pozostał premierowi dłużny i stwierdził, że Słowacja ma teraz większe problemy niż stan emocjonalny Igora Matovica. Jednak chwilę później dodał wpis, w którym tłumaczy, że nie bierze słów premiera do siebie, bo rozumie, że sytuacja w kraju jest trudna i że jego partia – SaS – robi wszystko, co w jej mocy. Eksperci podkreślają, że słowa Matovicia mogą wywołać kryzys w słowackim rządzie, którego partia weszła w szeroką koalicję z centroprawicowymi ugrupowaniami, między innymi z SaS.

Dodaj komentarz