Dziwisz skarży się, że w Polsce krytykują papieża, ale on wybacza

psychoprawica

Władze Bratysławy nadały Janowi Pawłowi II honorowe obywatelstwo. Kardynał Stanisław Dziwisz komentuje sprawę na antenie Radia Maryja i ubolewa nad tym, że w Polsce krytykuje się papieża.

Gdy Jan Paweł II jest honorowany na Słowacji, w Polsce jest atakowany

Rada Miasta Bratysławy odebrała honorowe obywatelstwo Stalinowi i nadała je Janowi Pawłowi II. Kardynał Stanisław Dziwisz wykorzystał okazję i na antenie Radia Maryja nie omieszkał skomentować sprawę. Przy okazji podkreślił, że podczas gdy papież Polak jest honorowany u południowych sąsiadów, w Polsce jest atakowany. Zaznaczył też, że boli go krytyka, ale wybacza.

– Widzę, że ta Polska jest inna niż ta, którą była kilkadziesiąt lat temu, była zachwycona papieżem, zachwycona jego nauczaniem. To najwybitniejszy Polak w historii naszego narodu i święty. Jeżeli ktoś tego nie pamięta – popada w wielki błąd. Żeby uderzyć w papieża, to trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, a kiedyś widziała, to niewątpliwie powoduje u mnie ból, ale przebaczam.

– mówił polski kardynał.

Dodaj komentarz